Pozor na špinavou vodu

Užívat si plavání ve svém bazénu je určitě velmi osvěžující a příjemné hlavně v době, kdy slunce praží jak o život. Jenže právě v takových parnech se voda kazí nejvíce a je potřeba ji tak kontrolovat mnohem bedlivěji než při mírnějších teplotách. Voda kontaminovaná různými nežádoucími bakteriemi, případně řasami, není vhodná pro lidskou kůži ani zažívání. Na začátku nejde nic poznat, ale jakmile se bakterie rozmnoží, začne z bazénu vycházet nepříjemný zápach a voda změní barvu. Chcete-li tomu zabránit, musíte používat kvalitní chemické prostředky v čele s chlorovými tabletami .
voda ve vlasech

Prevence

Chemickou dezinfekci nelze aplikovat až v době, když už je stav vody ve špatném stavu, ale v rámci prevence neustále. Hlavně venkovní bazény jsou pod neustálou palbou různých pevných větrem poháněných nečistot, které také velkou měrou mohou za kazící se bazénovou vodu. Každé ráno lovit špínu z povrchu bazénu pomocí síťky ale ke zlepšení stavu příliš nepomůže. A to ani když použijete speciální bazénový vysavač, kterým vyčistíte podlahu a stěny. I to byste měli ale provádět automaticky, a to minimálně jednou za sedm až deset dní.
bazén u vily
Dezinfekce
Nejvhodnějším způsobem, jak vodu dezinfikovat je použít chlór, respektive dezinfekční přípravek s chlorovou příměsí. Ty jsou osvědčené, zcela funkční, a navíc se dají sehnat poměrně levně. Ne každý však má s chlórem dobré zkušenosti. Ne, že by nebyl efektivní, to on zase je. Bakterie s jeho přispěním hynou po milionech. Chlór je však i poměrně dráždivý, a zvláště děti jsou na něj občas trochu citlivé. Nepříjemné kožní reakce se dají zmírnit nebo úplně eliminovat jemným ubráním dávek, případně si je možné vybrat jiný dezinfekční prostředek. Vcelku účinné jsou i kyslíkové dezinfekce, jsou však mnohem dražší. Za to se ale nemusíte bát, že by měla vaše rodina po celodenním koupání v bazénu spojivky červené jako račí krunýř.